FARTUCH KUCHARSKI DO KOLOROWANIA RPET z 5 KREDKAMI Ecology
OPIS
Kolorowanki dla dzieci - fartuch do kolorowania
Każdy maluch kocha kolorowanki, dlatego podarowanie mu tak niekonwencjonalnej formy tej zabawy będzie dla dziecka nie lada zaskoczeniem i bardzo je zaciekawi
Fartuch do kolorowania dla dzieci doskonale sprawdzi się jako atrakcja dla dziecka.
Ta kreatywna kolorowanka pobudzi wyobraźnię kilkulatka i z pewnością da mu wiele radości i zabawy.
Jest to idealna kolorowanka dla chłopców, jak i dla dziewczynek.
W zestawie dziecko znajdzie 5 kredek świecowych o raz fartuch do kolorowania, który później może wykorzystać podczas wspólnego gotowania.
Wymiary: 43 x 43 cm
Włóknina RPET = EKOLOGIA
W pierwszej kolejności plastikowe butelki PET trafiają do kontenerów na tworzywa sztuczne. W dalszej kolejności firmy, zajmujące się zbieraniem sortowanych odpadów, rozdzielają PET, polistyren i inne tworzywa. Zebrane przez nie butelki PET poddawane są sprasowaniu i w formie beli transportowane są do zakładów przetwórstwa. Tam butelki są ponownie myte i ręcznie sortowane, by wyselekcjonować potencjalne zanieczyszczenia w postaci odpadów organicznych lub innych tworzyw, a następnie butelki sortowane są kolorami. W następnym etapie poddawane są cięciu na płatki i ponownemu myciu.
W dalszej kolejności następuje odwirowanie i wysuszenie płatków, wraz z ich odpyleniem, oraz zmagazynowanie i przesłanie do firmy zlecającej recykling. Tak powstałe płatki PET po osuszeniu poddawane są podgrzewaniu do wysokich temperatur. Wytworzona w ten sposób masa poddawana jest ekstruzji, w wyniku której powstają długie elementy o okrągłym przekroju. W dalszej kolejności rozdrabniane są w tzw. pelet. Ten z kolei przekształca się we włókno poliestrowe, z którego wytwarza się kolejne produkty, w tym zupełnie nowe pojemniki rPET.
W efekcie procesu recyklingu 75% wytworzonych produktów to płatki PET, około 6% – ścieki, czyli woda służąca do wyczyszczenia odpadów, a same odpady nieprzetwarzalne to około 1%. Płatki PET – niekiedy przyjmujące nawet postać proszku – służą do wytworzenia między innymi butelek rPET. Szacuje się, że w składzie opakowania rPET aż 57% zawartości stanowi płatek bezbarwny, 32% to płatki, które powstały z cięcia niebieskich butelek, a 11% – z butelek zielonych.