Test na GRYPĘ A/B + Covid 2w1 FaStep do nosa

Dostępność: brak towaru
Cena: 34,99 zł 34.99
zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 32,40 zł
bez 8% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
icon dodaj do przechowalni
Ocena: icon icon icon icon icon 5
Producent: FaStep
Kod produktu: 6952804809003

OPIS

TEST NA GRYPĘ + COVID 2w1

Test antygenowy na obecność COVID-19 i grypy typu A/B w wymazie z nosa jest testem immunologicznym in vitro. Test służy do bezpośredniego i jakościowego wykrywania białek nukleokapsydowych wirusa SARS-CoV-2, wirusa grypy A oraz wirusa grypy B w wymazach z jamy nosowej. Jest przeznaczony do samodzielnego wykonania. Podczas przeprowadzania badania dzieci w wieku od 2 do 18 lat muszą być one nadzorowane i wspomagane przez osobę dorosłą. Negatywne wyniki nie wykluczają zakażenia tymi wirusami. Wyniki te nie powinny stanowić jedynej podstawy do podejmowania decyzji dotyczących leczenia lub innych dotyczących zarządzania opieką medyczną. Test ten jest przeznaczony dla osób bezobjawowych i osób z objawami COVID-19 w ciągu pierwszych 7 dni po wystąpieniu objawów.

ZASADA DZIAŁANIA

Test antygenowy na obecność COVID-19 i grypy typu A/B w wymazie z nosa służy do wykrywania białek nukleokapsydowych wirusa SARS-CoV-2 i wirusa grypy A i B poprzez wizualną interpretację rozwoju koloru na wewnętrznym pasku. Przeciwciała anty-SARS-CoV-2 (przeciwciała monoklonalne) i grypy A i B są unieruchamiane w obszarze testowym na podkładce nitrocelulozowej. Przeciwciała anty-SARS-CoV-2 (przeciwciała monoklonalne) i grypy A i B są koniugowane do kolorowych cząstek i unieruchamiane na skoniugowanej podkładce. Podczas badania antygeny docelowe, jeśli występują w wydzielinie z jamy nosowej, zostaną uwolnione do bufora ekstrakcyjnego. Ponieważ próbka migruje wzdłuż paska poprzez działanie kapilarne, a następnie współdziała z odczynnikami na podkładce do próbek, antygeny docelowe będą wiązały się z przeciwciałami anty-SARS-CoV-2 (przeciwciała monoklonalne) lub przeciwciałami grypy A i B na podkładce z koniugatem. W związku z tym kompleks przeciwciał i antygenów zostanie przechwycony przez przeciwciała SARS-CoV-2 (przeciwciała monoklonalne) lub grypy A i B i unieruchomiony w obszarze testowym. Nadmiar kolorowych cząstek zostanie wychwycony w obszarze kontrolnym błony NC. Obecność kolorowej kreski w obszarze testowym wskazuje na pozytywny wynik dla antygenów SARS-CoV-2 i grypy A i B, podczas gdy jego brak wskazuje na wynik negatywny. Kolorowa kreska w obszarze kontrolnym służy jako kontrola procesowa, czyli zazwyczaj wskazuje na dodanie odpowiedniej objętości próbki i prawidłowe działanie testu.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

1. Podczas wkładania wymazówki do jamy nosowej należy zachować ostrożność.
2. Nie używać zestawu ani składników po upływie daty ważności.
3. Nie przebijać błony w probówce z buforem przed testem.
4. Należy wcześniej dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi. Należy uważnie przeczytać i przestrzegać instrukcji obsługi.
5. Nie używać testów ani składników po upływie terminu ważności.
6. Nie należy używać tego testu u dzieci poniżej 2 roku życia.
7. Elementy testu są zapakowane w torebkach foliowych, aby chronić je przed wilgocią podczas przechowywania. Sprawdź każdą torebkę przed jej otwarciem. Nie należy używać żadnych elementów, które mają otwory w folii lub gry torebka nie została całkowicie zamknięta. Nieprawidłowe przechowywanie elementów testowych lub składników zestawu może prowadzić do nieprawidłowych wyników.
8. Jeżeli przed testem pobrane próbki i elementy zestawu do testu nie będą miały temperatury pokojowej, czułość badania może zostać zmniejszona. Nieprawidłowe lub nieodpowiednie pobieranie próbek i ich przechowywanie może prowadzić do błędnych wyników negatywnych.
9. Unikać kontaktu oczu, skóry i błony śluzowej z buforem. W przypadku kontaktu z buforem spłukać dużą ilością wody.
10. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Małe elementy testu mogą stanowić zagrożenie zadławieniem.
11. Należy używać wyłącznie dostarczonych elementów testowych. Nie wymieniaj bufora na inne płyny.
12. Utrzymuj wymazówkę w czystości. Nie dotykaj wymazówki i dopilnuj, aby nie dotknęła ona żadnych powierzchni przed użyciem.
13. Dla każdej osoby należy przeprowadzić oddzielny test.
14. Jeśli masz kolczyk w nosie, pobierz wymaz z drugiego nozdrza. W przypadku piercingu po obu stronach, usuń kolczyk z jednej strony, aby wykonać wymaz.

icon Produkty powiązane

icon Opinie o produkcie (0)

banner
icon do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl